product name
SIVI SOLUCAN GÜBRESİ YAPIMI

SIVI SOLUCAN GÜBRESİ YAPIMI


Sıra No Hammadde % W / W
1 KATI SOLUCAN GÜBRESİ 25 KG
2 SU 73.5 KG
3 EMULSO 100 EM ( SIVI SOLUCAN GÜBRESİ AKTİVATÖRÜ ) 1.5 KG
İŞLEM


Bir karıştırıcı kazan içerisine su konur ve üzerine katı solucan gübresi ilave edilir ve karıştırmaya başlanır. Bu karıştırma işlemi sabit bir hızla ( yaklaşık 150 devir / dak. ) ve yaklaşık bir saat kadar devam eder. Sonra hızla süzülür.


Daha sonra süzülen sıvı miktarının % 1.5 kadar 
EMULSO 100 EM konur ve yarım saat kıvam alıncaya kadar karıştırılır. Ve böylece SIVI SOLUCAN GÜBRESİ ÜRETİMİ gerçekleşmiş olur.


molasses ile ilgili görsel sonucusolucan gübresi ile ilgili görsel sonucuSIVI BAKTERİYEL SOLUCAN GÜBRESİ İÇİN

EMULSO 100 EM TOZ AKTİVATÖR

NEDEN KULLANILIR ?


1 - 
EMULSO 100 EM Sıvı solucan gübresi aktivatörü kullanılmazsa, gübre içerisindeki proteinlerin ve minerallerin parçalanması durdurulamaz. Yapı olarak organik ve bakteriyel bir gübre olduğundan, hızla bozulma meydana gelir. Böylece sıvı solucan gübresine raf ömrü sağlanamaz. 


2 - Sıvı solucan gübresi üretiminde EMULSO 100 EM TOZ AKTİVATÖR kullanılmadığı zaman, sıvı solucan gübrelerinde çok kısa sürede koku, küf ve benzeri istenmeyen zararlı bakteriler ürer ve gübrede bozulmalar, renk değişimi, mantar ve küf görünür. Böylece sıvı solucan gübresi özelliğini kaybeder. Zararlı bir sıvı gübreye dönüşür.


3 - Sıvı solucan gübresi içerisindeki mikro ve makro organik maddeler ambalaj içerisinde ağırlıktan dolayı hızla dibe çöker ve askıda duramaz. Böylece homojen bir süspansiyon üretilemez. Mutlaka bir EMULSO 100 EM AKTİVATÖR kullanımına ihtiyaç vardır.


4 - Sıvı solucan gübresinin şelatlama özelliği olmalıdır. Aksi takdirde bitki kökleri sıvı solucan gübresi içerisindeki organik maddeleri rahatlıkla emile edemez. EMULSO 100 EM TOZ AKTİVATÖR sıvı solucan gübresine bu özelliği de kazandırır.NOT: Sıvı solucan gübresi özelliği bakımından organik ve bakteriyel bir gübre olduğundan, üretim sonrası ve yararlı bakteri çoğalmasınedeni ile bir miktar ve belli bir süre gaz çıkışı devam eder. Kısa bir sürede kullanılacak ise, bir problem yoktur. Ama ambalajlanıp satışa sunulacaksa, mutlaka ventili kapak kullanılmadır. Bu ventilli kapak bakteri çoğalması nedeni ile meydana gelen gaz çıkışını kontrol eder. ve ambalajların şişmemesini sağlar.solucan gübresi ile ilgili görsel sonucu molasses ile ilgili görsel sonucu


vermicompost ile ilgili görsel sonucu vermicompost ile ilgili görsel sonucu


 
EMULSO 100 EM

SIVI SOLUCAN GÜBRESİ AKTİVATÖRÜ

ÖZELLİKLERİ1 - Organik ve bitkisel kökenli bir jel karışımıdır.


1 - Organik ve bitkisel kökenli bir jel karışımıdır.

2 - Sıvı solucan gübresi üretiminde kullanılır.

3 - Sıvı solucan gübresinin organik madde miktarını artırır.

4 - Sıvı solucan gübresinin raf ömrünü uzatır.

5 - Sıvı solucan gübresi içerisindeki tüm vitamin, mineral ve organizmaları dengede tutar.

6 - Sıvı solucan gübresinin şelatlamasına yardımcı olur.

7 - Sıvı solucan gübresine kıvam verir ve çökmesini önler.

pekmez ile ilgili görsel sonucuvermicompost fertilizers ile ilgili görsel sonucu


 
DENEME ÜRETİMİ 

İÇİN

ÜCRETSİZ 

EMULSO 100 EM

NUMUNESİTALEP EDEBİLİRSİNİZ.NUMUNE İSTEK FORMU
ÖNEMLİ NOT: 

ÜCRETSİZ NUMUNE TALEPLERİNDE KARGO

ÜCRETİ

FİRMAMIZA AİT DEĞİLDİR.

vermicompost fertilizers ile ilgili görsel sonucu


ETİKETLER: Sıvı solucan gübresi nasıl yapılır, sıvı solucan gübresi yapımı,solucan gübresi üretimi,sıvı solucan gübresi imalatı,sıvı solucan gübresi yapılışı, solucan gübresi eldesi, sıvı solucan gübresi neden yapılır, sıvı solucan gübresi aktifi, sıvı solucan gübresi formülü, formülleri.


SOLVERSO KİMYA